Jméno autora:Petra Pifková

#SPOLUDODIVADLA – Teror

Teror – Divadlo “12” KDY: 4.10.2023 V KOLIK: v 19:00 KDE: v Divadle “12” (NDM) Pojď do divadla!  Diskutuj po představení s umělci! Podívej se do divadelního zákulisí! Potkáš nejenom umělce, ale i spřízněné divadelní nadšence! Na představení, které je jinak vyprodáno, máme pro klub rezervovány vstupenky. Přihlas se ale včas – kapacita je omezena na 10 míst a vstupenku je …

#SPOLUDODIVADLA – Teror Pokračovat ve čtení »

Studio G

Poměrně nové ostravské činoherní divadlo, které navazuje na práci Staré arény pod vedením Pavla Gejguše. Svým repertoárem ti nabídne jak autorské věci, tak i nějakou tu klasiku, kterou jistě oceníš. Většinou zde vidíš hrát stejné ročníky, jako jsi ty.

Fakulta umění OU

Historie Fakulty umění Ostravské univerzity sahá do roku 1991, kdy byla – jako výraz potřeby umělecko-teoretického studia univerzitního typu – při Pedagogické fakultě zřízena dvě umělecky zaměřená pracoviště: Katedra výtvarné tvorby a Umělecko pedagogická katedra (UPK – hudební obor). Jejich profilace od počátku akcentovala zejména volnou tvorbu, respektive hudební interpretaci, čímž se programově vzdalovala tradičnímu pojetí kateder pedagogických fakult, připravujících …

Fakulta umění OU Pokračovat ve čtení »

Janáčkova filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava má své jméno u nás i ve světě. Zajdi si na nějaký jejich koncert, nabídnou ti ucelený zážitek, který jen tak nedostaneš. Koukneš, že i mladí sólisté žerou vážnou hudbu. A nuda to fakt není!

Galerie výtvarného umění v Ostravě

Galerie výtvarného umění v Ostravě ti ukáže, že malíři nejsou jen vážní týpci. Právě naopak! Řeknou ti, co je inspiruje k tvorbě, jak pracují a co všechno je v jejich díle ukryto. A to už stojí za návštěvu, nemyslíš?

#SPOLUDODIVADLA 3/3

Pan Ein a problém požární bezpečnosti Ve finále jsme si v rámci prvního divadelního maratonu klubu Mladý divák.cz zašli do Arény. Představení Pan Ein a problém požární bezpečnosti jsme viděli v úterý 25. dubna a pak samozřejmě nechybělo společné setkání, dobrá zábava a fajn zážitek. Přidáš se k nám příště?

#SPOLUDODIVADLA 2/3

Revizor V rámci prvního divadelního maratonu jsme šli i na Revizora v Národním. 22. dubna to bylo nejen o téhle inscenaci, ale i společném setkání. Jak večer vypadal? Koukni na fotky.

#SPOLUDODIVADLA 1/3

Bratři Karamazovi Členové klubu šli společně do divadla. Proběhl totiž první divadelní maraton. 20. dubna jsme společně koukli na Bratry Karamazovy u Bezručů. Jak to vypadalo po představení? Koukni na fotky… a příště se přidej i Ty 🙂

TANČI JAKO CARMEN!

workshop s tanečníky NDM Na apríla si všichni tancechtíví členové klubu mohli vyzkoušet, jaké to je makat na baletním tréninku. Ve velkém baletním sále Divadla Antonína Dvořáka si vyzkoušeli chorošku z baletu Carmen. A opravdu jim to šlo.